#pracbaza #emigracja #uk #holandia #niemcy #ofertapracy #pracaspawaczamnieprzeistacza

Dzielę się drugim poradnikiem mojego autorstwa o szukaniu roboty, tym razem jak czytać opinie o agencjach.

O właśnie, przy okazji jednej dyskusji w komentarzach warto przypomnieć jak działają goworki itp wyłudzacze pieniędzy.

JAK CZYTAĆ OPINIE O FIRMACH?

Zemsta Króliczka, czyli jak pomówieni przedsiębiorcy zamknęli serwis najgorszapraca.pl

Czy jest jeszcze z tego jakiś pożytek?

Jest, trzeba umieć oddzielać ziarno od plew. Jeżeli firma ma same pozytywne oceny albo jakiś spawacz w portugalii wypisuje pochwały dla pani jadzi z biura w pępkowicach której pewnie na oczy nie widział to wiadomo że sami sobie komentują za hajs – a skoro poświęcają na to czas żeby wprowadzać przyszłych pracowników w błąd to znaczy że ich model biznesowy kładzie na to szczególny nacisk.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Dobra firma ma mało opinii, lub te pisane przez moderatorów goworka (zupełnie nie na temat typu: czy firma xxx proponuje owocowe środy i robi dodatkowe kursy pracownikom z płukania czereśni)
Po aferze gowork zaczął w ten sposób żebrać o opinie żeby się uwiarygodnić.

W każdej firmie zawsze trafi się jakiś niezadowolony ziutek który to kopa dostał z roboty za to że np chlał tydzień na kwaterze zamiast chodzić do roboty czy zajebał bulbulator na złom – w każdej firmie tacy są i to oni piszą opinie.

Opini pochwalnych raczej się nie pisze, czy ktoś z was wypisywał na goworku jak to kocha firme w której pracuje?

Zatem jakie opinie są przydatne?

Te na facebooku, jeżeli ktoś hejtuje firmę typu uwaga na takiego i takiego złodzieja to wtedy kontaktujecie się z gościem przez fejsa i dopytujecie o nazwiska, osoby, kiedy i gdzie pracował i w jaki sposób został wykiwany i na co po czym sprawdzacie czy dana firma była tam i robiła to i to. Ja z reguły pytam wprost i często od razu w komentarzach pod ogłoszeniem i wtedy wiadomo.