Polaczkowatość s1004e2137

Opowiadanie poświętne.

Mój wujek pracuje w jakiejś firmie spedycyjnej przy załadunku i rozładunku. Jeździ wózkiem+jest brygadzistą. Co ważne, nie jest typowym Januszem jak można by zakładać i się nakręcać, a zauważył ciekawą rzecz.
Jak to w zakładach typu „umowa na pół roku i najniższa krajowa bo mam już 10 ukraińców na Twoje miejsce” i tu ludzie to typowe pisiory które nad lekcje Podstaw Przedsiębiorczości przekładali wszystko i teraz mało tego, że nie wiedzą co to koszt pracodawcy, to jeszcze nie mają pojęcia jak działa ten cały socjal i ulgi które tak kochają. Są to typowi ludzie typu „dej, dej”, którzy po za ostreczowywaniem palet i przekładaniem kartonów z jednego miejsca na drugie nigdy w życiu niczym się nie zajmowali. Skąd wiem?
A bo wujek opowiada o nich i że każden jeden dumnie mówi jak to w Polsce ludziom żyje się lepiej, żeby tylko prywaciarzy dokręcili, żeby tylko dalej dawali prostym ludziom przez lata wyzyskiwanym przez rudego lisa tuska. No i opowiedział, że w mijającym roku w zakładzie była inba totalna. Jak Kaczyński i s-ka wprowadzili PIT 0 dla ludzi poniżej 26 roku życia, to na zakładzie ludzie nie mogli się dochwalić jak to teraz ich dzieci zarabiają więcej i jaki super kaczyński. Do czasu aż zorientowali się, że młodziki na hali zarabiają teraz dzięki tej uldze więcej niż oni. I skończyła się radość a zaczął się wkurw. Na kogo? Na PiS? Nie, oczywiście na wyzyskiwacza prywaciarza, że jak to kurła, młody gunwiarz 23 lata zarabia 300 złoty wincej ode mnie, ja mam 40 lat, zapierdalam od 10 lat i kurła nie może tak być! Czemu tylko młode dostali podwyżki kurła!
Wujek mówił, że jak tylko usłyszał rozmowy w szatni, to wiedział, że będzie ciekawie. Oczywiście nie pomogło tłumaczenie kadr, że to nie podwyżka, tylko wynika to z ulgi podatkowej i nikt nikogo nie faworyzuje w zakładzie, ale gdzie tam by jeden janusz z drugim słuchali. I tu padło kilka propozycji samozwańczego komitetu obrony spierdolników na rozwiązanie sytuacji:

– obniżamy młodym pensje żeby po uldze wyszło tyle co reszcie XD

Oczywiście kadry tłumaczą, że nie mogą, bo to już jest najniższa krajowa i nie można jej obniżyć.

– podnosimy pensje wszystkim o wysokość ulgi! XD

Tu szefostwo twardo powiedziało, że nie może być o tym mowy, bo firmy na to nie stać i związałoby się to z redukcją etatów.

– wyjebać młodych na ulgach i zatrudnić starszych żeby było po równo XD

I tu janusze wykazały się przebiegłością, bo zagrozili, że jak firma czegoś nie zrobi to pierdolną robotą z dnia na dzień nawet porzuceniem i chuj. No i co wykombinował zarząd? Młodych na ulgach przenieśli do nowego magazynu w sąsiedniej gminie a krzykacze muszą teraz zapierdalać więcej bo jest mniej ludzi. Tak się kończy równanie w dół.

Czyli ta mentalność socjalistyczna jest taka, że mało tego, że mają rozdawać, ale to IM mają rozdawać, broń cie panie boże niech komuś się zacznie dziać odrobinę lepiej to zaraz raban.

Jebać takich ludzi to mało, trzeba czekać aż wymrą.

#pis #pracbaza #patologiazewsi #jebacpis #janusze