PiS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe. Ale nie robią tego bo stracą głosy kredytobiorców.

Dlaczego? Bo przez niskie stopy ludzie TRACĄ trzymając kasę na lokacie. Bardziej się opłaca kupić mieszkanie i wynajmować. Ba, nawet kredyt jest bardziej opłacalny niż zbieranie kasy na mieszkanie, nawet jeśli odkładamy 20k na miesiąc.

Rząd powinien dać ludziom możliwość trzymania swojego majątku bez ryzyka utraty wartości na lokatach. Kropka. I po to są stopy procentowe. A teraz janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem. Przez to bańka mieszkaniowa się kumuluje i ceny mieszkań rosną bez przerwy. No i normalny człowiek który chce kupić mieszkanie żeby w nim ZAMIESZKAĆ ma ciężko bo już przed wbiciem łopaty wszystko rozchwycone przez januszy „inwestorów” to po pierwsze, a po drugie ceny są kosmiczne bo nieruchomości z dobra podstawowego stały się instrumentem spekulacyjnym.

#krakow #warszawa #wroclaw #trojmiasto #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza #bekazpisu #remontujzwykopem