#anonimowemirkowyznania
W ostatnich dniach w mediach przewija się dyskusja o nepotyzmie. Po sięci krąży lista tłustych kotów stworzona przez PSL. Mogę wam tylko powiedzieć, że ta lista to wierzchołek góry lodowej.

Pracuję w jednej ze spółek skarbu państwa na stanowisku najniższego szczebla więc widzę co się dzieje u mnie. W ostatnim czasie rotacja na stanowiskach dyrektorów i kierowników przyspieszyła a stołki są obsadzane rodziną osób wysoko postawionych w innych SSP lub radnymi i byłymi urzędnikami. Wynagrodzenie? 20 – 30k brutto miesięcznie dla ludzi którzy z branżą nie mają nic wspólnego i uczą się niczym nasz prezydent. Zanim się nauczą to zostają zwolnieni i przychodzą następni (co jest dość niebezpieczne w sektorze strategicznym). Dochodzi nawet do sytuacji, że ktoś zostaje zwolniony i wraca po kilku tygodniach na inne stanowisko oczywiście – ze względu na interwencję z góry. Jest to dość demotywujące.

Oczywiście stanowisk krytycznych dla funkcjonowania tj. tam gdzie wiedza domenowa jest niezbędna nie rusza się ze względu na brak odpowiednich pociotków.

Myślę, że obecnie 1/3 stanowisk kierowniczych w SSP obsadzona jest ludźmi bez kwalifikacji i kompetencji i choć jestem ateistką to Boże miej Polskę w opiece ponieważ to nie może się skończyć dobrze.

#bekazpisu #pracbaza #jakzyc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60fa5034619266000b807642
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt